Nikâh Günü İçin Yapılması Gerekenler

  • 02 Haziran 2018
  • 1.000 kez görüntülendi.
Nikâh Günü İçin Yapılması Gerekenler

Nikâh töreni, hayatımız boyunca yaşayacağımız en farklı ve unutulmaz anlardan biridir. Eğer hazırlıklar önceden yapılmazsa nikâh töreninin yapılacağı gün çok fazla stres yaşayabilir ve işleri yetiştiremeyebilirsiniz. Bunun için mutlaka yapılacaklar listesi yapmalı ve bu listeyi sık sık takip etmelisiniz. Her şeye tek başınıza yetişmeniz çok zor olacağı için bir arkadaşınızdan, bir yakınınızdan veya bu işlerle ilgilenebilecek herhangi birinden yardım alabilirsiniz. Ailenizle ve eşinizle bir bütçe çıkarmalı, alınacak şeyleri ve alma zamanını belirlemelisiniz.

Nikâh günü için yapılması gereken şeylerden biri kuaför randevusudur. Bir aksilik çıkmaması için randevunun 2-3 hafta, belki 1 ay öncesinden alınması gerekir. Nikâh şekerleri, fotoğrafçı, davetli sayısı kontrol edilmelidir. Saç ve makyaja mutlaka önceden karar verilmelidir ve yakışmama gibi durumlar için bir kez denenmelidir.Nikâh gününde fazla aksesuardan, abartılı makyajdan kaçınılması gerekir. Davetiyeler kesinlikle son ana bırakılmamalı, en az 1 ay öncesinden hazır bulunmalıdır. Nikâh gününden birkaç gün önce fotoğraf çekilecek mekan ve zaman ayarlanmalı, çekim nikahtan önce veya nikahın olduğu gün yapılmalıdır.

Gelinlik seçimi aylar öncesinden yapılmalıdır. Ayakkabıya alışmak için birkaç kere yürüyüş denemesi yapılmalıdır. Yanınızda yedek malzemeler bulundurmalı, o gün kullandığınız makyaj malzemelerini yanınıza almalısınız. Nikâh töreninin sabahı ılık bir banyo yaparak rahatlamaya çalışmalı, hazırlanmak için kendinize bol bol vakit ayırmalı, aç olmak stres yapacağından dolayı mutlaka bir şeyler yemelisiniz.  Son olarak nikâh günü sakin olmalı, gülümsemelisiniz. Stresten uzak durmanız gerektiğini unutmamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ