Gelinlere Özel Saç ve Makyaj Stilleri Nasıl Olmalı ?

  • 23 Aralık 2018
  • 787 kez görüntülendi.
Gelinlere Özel Saç ve Makyaj Stilleri Nasıl Olmalı ?

Konsepte göre saç modeli: Kır düğünü ise doğai örgülü modeller ve romantik dalgalı saçlar uygulanabilir. Aksesuar olarak konsepte uygun çiçekler tercih edilmeli. Makyajda masumluğu ön plana çıkartacak tonlar ve taze ciltler olmalı,

Düğünün yapıldığı mevsim kış ise abartıya kaçmadan gösterişli saç modelleri uygulanabilir. Saç aksesuarlarında şık “headpiece”, makyajdaise sıcak renkler tercih edilmeli. Kışın cildin soluk görünmesi her gelini korkutabilir, Ancak kremsi dokuda ürünlerle bu önlenebilir.

Gece boyunca düzgün saçlar için…

Saçın zeminini çok iyi hazırlamak gerekiyor. Doğallığını yok etmemek için çok sertleştirici spreyler sıkmak yerine, hacimlendirici spreyleri ve deniz suyu gibi ürünleri tercih ediyorum.

Modele karar vermeden önce…

Kusursuz bir iş çıkarmak için düğünün konsepti ve gelinliğin modeli bizim için çok önemli, Prova öncesi toplantı düzenliyoruz. Gelinlik ve konsept hakkında bilgi alıyoruz. Resimlerini görüp saç ve makyajı konsepte, gelinliğine ve duvağına uygun olacak şekilde tasarlıyoruz.

Kır düğünü gelinleri için:

Atmosfer, kullanılan çiçeklerin renkleri önemli. Toprak renkleri genel olarak kır düğünlerinde uyguladığım en favori renkler arasında. Kumsal düğünlerinde makyajda odak böige cilt olmalı, Bu yıl günbatımından ilham aldığım tüm kızıl kahveler ve şeftali tonlarını öneriyorum, Otantik konseptler için ise renkten ziyade belirgin ince eyeliner öneririm.

Dolgun dudaklılar için: Özellikleri dikkate alırken dikkat ettiğim hususlar genel olarak gelinin masum ancak kendinden emin ve kusursuz olması. Çok dolgun dudaklı gelinlere dudaklarını çok ön plana çıkarmayacak tonlar öneririm.

Çıkık elmacık kemikli: Feminenliği arka plana atarak sıcak tonlarla, çıkık elmacık kemiklerini allık fırçası yardımıyla yumuşatarak masumluğu ön plana çıkarmak gerekiyor,

Geniş alınlı: Cilt renginden üç-dört ton daha koyu bir renkle alın bölgesine efekt kontür uygulaması yapılması gerekiyor. Bu sayede fotoğraflarda alnın daha dar görünmesini sağlamak mümkün.

İri gözlü: Gözlerinin büyüklüğünü kaybetmeden, ufak dokunuşlarla göz şeklinin en ideali olan badem göz şekline çevirmek mümkün.

Makyajın kalıcı olması için dikkat!

Her cilt tipine göre uygun ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Makyajın alt bazı çok önemli. Cilt bazı ve göz bazının kalıcı olması için suya dayanıklı ürünler tercih etmeli, Gelinin el çantasında mutlaka olmalı: El kremi, ruj ve makyaj temizleme mendili, 5-10 adet toka.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ