Gelin Aksesuarları Nelerdir?

  • 05 Temmuz 2018
  • 630 kez görüntülendi.
Gelin Aksesuarları Nelerdir?

Düğününüzde hiçbir şey eksik kalmasın ve her şey tam olsun istiyorsanız tüm aksesuarlarınızı seçtiğinize ve bunların kendi arasında belli, bir uyuma sahip olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Peki, düğün günü gelinleri kullandıkları ve güzelliklerini süsleyen gelin aksesuarları nelerdir?

Duvak ( Baş Nedime )

Gelinliğinizi tamamlayarak kusursuz güzelliğe kavuşmanızı sağlayacak olan en önemli aksesuarınız şüphesiz duvağınızdır. Duvaksız bir gelin düşünülemez bile. Duvak modelleri içerisinde gelinliğinizi tamamlayan, saç modelinizle uyumlu bir model seçebilirsiniz. Uzun tül duvakların yanı sıra dilerseniz şapka şeklindeki ya da saç bandı şeklindeki duvakları da tercih edebilirsiniz.

 

Gelin Eldivenleri ve Kuşaklar

Düğün temanıza uygun olduğu sürece çok şık görünen gelin eldivenleri kullanabilirsiniz. Bunlar arasında gelinliğinizin kumaşıyla uyumlu modeller bulabilmeniz ve eski moda eldivenler yerine kullanabileceğiniz çok şık eldivenler de bulabilmek mümkün. Ayrıca kuşaklar arasında da eski modellerin yerine çok daha tarz ve şık duran kuşaklar kullanabilirsiniz. Özellikle çiçekli ve taşlı kuşaklar oldukça büyük beğeni toplayabilir.

Gelin Kesesi

Davetlilerin yeni gelin ve damada yardım etmek amacıyla hediye ettikleri düğün takılarını tüm gün üzerinizde taşıyamazsınız. Bu yüzden gelin kesesi kullanmanız faydanıza olacaktır. Böylece takılarınız güvende olacaktır.

 

Kolye Takımları

Gelinliğinizle uyumlu taşlarla hazırlanmış kolye, yüzük ve bileklikten oluşan takılar güzelliğinizi ve parıltınızı tamamlayabileceğinden dolayı doğru bir tercih olacaktır. Mutlaka bu takıları aldığınızdan emin olun. Pek çok düğünde damat da geline bir takı seti hediye ediyor olsa da takı setinizle birlikte salona gelemeyeceğiniz için sizin de almanız gerekmektedir.

Bunların dışında gelin taçlarınızı, ayakkabı ve yedek ayakkabılarınızı da seçtiğinizden emin olmanız düğünden önce mutlaka hazırlamanız gereken bir gelinin olmazsa olmaz gelin aksesuarları arasında yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ