Fırfırlı Gelinlik Modelleri

  • 11 Temmuz 2018
  • 872 kez görüntülendi.

Düğünündeki her detayla hareketi yakalamak isteyen enerjik gelin adayları için bir hayli yerinde bir tercih olacak fırfırlı gelinlik modelleri, bu yılda birbirinden farklı tasarımlarla podyuma çıkarken en çok göze çarpan modelleri ise şöyle:

Straplez Fırfırlı Gelinlik Modelleri


Daha çok görkemli bir görüntüye sahip straplez fırfırlı gelinlik modelleri, üst kısımda kullanılan M yahut düz şekildeki straplezlere işlenmiş yoğun taş detaylarıyla göze çarpıyor. Al tarafta ise fırfırlı yani üst üste dikilen tül yahut kumaşlarla ayağa kadar uzanmış ve kabartılmış bir yapı kullanılan gelinlikler, özellikle kapalı alan düğünleri için tercih edilesi. Straplez üzerine gümüş renkli ipliklerle oluşturulmuş desenlerin de öne çıktığı modellerde, etek üstündeki herhangi bir işleme yahut taş detayından kesinlikle kaçınılması gerekiyor.

Balık kesim Fırfırlı Gelinlik Modelleri


Bir diğer göze çarpan model ise, diz üstü hizasına kadar dar ve sade bir kumaşın, aynı hiza itibariyle fırfırlı bir şekilde kabartıldığı yani balık kesim modeller. Daha çok kayık yakalı ve sade yahut azami ölçüde işlenmiş üstlerle tasarlanan bu model, kuyruk detayını da kişinin isteğine göre içermekte. Yine kapalı alan düğünleri için tercih edilmesi daha uygun olan modelde, sade bir duvak kullanımı da gelinliği boğucu hale sokmayacaktır.

Kısa Fırfır Etekli Gelinlik Modelleri


Daha genç gelin adaylarının son zamanlarda sıklıkla tercih ettiği mini eteklerin fırfır detayı ve straplez bir üstle birleştirilmesiyle oluşturulan gelinlikler, özellikle kır düğünlerinin vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Eteğin arka kısmına uzun tül kumaş eklenebileceği gibi, sadece kısa bırakılan ve daha canlı bir görünüm oluşturan bu gelinlikler, platform topuklularla kullanıldığında inanılmaz çekici ve sempatik bir görünümü aynı anda sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ