Ekonomik düğün yapmanın 40 yolu

  • 13 Haziran 2018
  • 356 kez görüntülendi.
Ekonomik düğün yapmanın 40 yolu

Ekonomik Düğün Nasıl Yapılır

1- El boyaması davetiyeyi sevdiğinizi biliyoruz ama dijital baskıyı da seçenekler dahilinde tutmanızda fayda var.bir grafik tasarımcısından sizin için davetiye tasarlamasını isteyin ve baskıya gönderin.size maliyeti neredeyse yarı yarıya olacak.

2-Davetlileri karşılama ve düğün seremonisi arasındaki süreyi uzun tutmayın günkü fotoğrafçı ve müzisyenler kaldıkları fazladan saatler iğin ek ücret talep edecektir.

3- Masalara ekmek koydurmayın.

4- Bazı organizatörler geri bildirim için ücretlerinde indirime gidebilir. vereceğiniz bir referansa karşılık, indirim yapıp yapamayacağını mutlaka öğrenin.

5- Davetiye yaptırmak yerine, markagelinlik.com gibi sitelerden kendi davetiyenizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

6 Düğününüz dış mekânda gerçekleşecekse, davetlilerin oturmak yerine ayakta durabileceği bir düzen hazırlayın. tabii, aile büyükleriniz için birkaç sandalye almayı unutmayın.

7- Girişe koyacağınız düğün programı, her davetli için hazırlayacağınız programdan daha kârlı olacaktır.

9- FOtoğraf kulübesini unutun. kendinize bir tane fuji ınstax ya da polaroid alın ve davetlilerden kendi fotoğraflarını çekmelerini rica edin.

8- Düğün mekânının haritasını ayrı bir tartta belirtmek yerine davetiyelerin üzerine bastırın.

10- Çocukların yemek masrafı her zaman tartışma konusudur. birçok caterıng firması çocuk tabaklarındaki yemek yarıya indirebiliyor

11- 3 çeşit yemeğin yer aldığı tabakları servis etmek yerine bir gurme bar düzeni oluşturun.

12- Potansiyel organizatörlerin bültenlerine üye olun ve sosyal medyada takip edin. isteğinize uygun olan seçeneği yakalamanız an meselesi…

13 – Her çifte iki yerine bir tane nikâh şekeri verin. (tabii, paylaşılabilir olduğundan emin olarak.)

14- çiçekçinizden gece boyunca idare edebileceğiniz bir buket hazırlamasını isteyin. fazladan bir bukete ihtiyacınız yok.

15- çiçek düzenlemelerinde uzun ve kısa çiçekleri bir araya getirin. böylece hem eklektik bir görünüm yaratacak hem de az çicek kullanmış oacaksınız.

15- masa üzerinde yer alan vazoların içine kır çiçekleri yerleştirin ve dramatik bir görünüm için etrafını küçük mumlarla çevreleyin.

17- en çok beğendiğiniz buket ve çiçek düzenlemelerini araştırın ve işe koyulun,

18 – karanfillerden korkmayın! diğer çiçeklerle bir araya getirin. karanfilden dört kat daha pahalı olan şakayıkların yarattığı ton ve yumuşak etkiyi yakalayacaksınız.

19- menünüzde tek çeşit ete yer verin. gerisini de vejetaryen seçeneklerle zenginleştirin.

20 – ikinci el gelinliklere bakarak, yüzde 20 kâra geçebilirsiniz.

21- müzik okullarında yetisen birçok başarılı müzisyen var. kim bilir; belki de geleceğin yıldızı sizin ilk dans parçanızı çalıyor olacak.

22 – düğün pastası yerine tartı tercih edin, yarı yarıya kar etmenizi sağlayacak.

23 – akraba ve arkadaşlarınızı düğün pastanızı yapmaları konusunda ikna edin ve ortaya çıkan sonucun keyfini çıkarın.

24- tatlı masası yerine seker masası düzenleyin. seker satan toptancılar bunun için en doğru ve hesaplı adresler…

25- düğünden sonra şeker barınızdan geri kalan şekerleri küçük şirin kutulara koyup gelen misafirlerinize düğün hediyesi olarak verebilirsiniz.

26- tekstil firmalarının özel indirimlerini kaçırmayın . masallarınız için alacağınız örtüleri düğün sonrası satışa çıkartabilirsiniz

27 -bir orduyu doyurabilecek boyuttaki katlı pastadan vazgeçin. onun yerine her masaya tek katlı bir pasta koymayı deneyebilirsiniz.

28- masa üzerine kartları koymak yerine davetlilerin isimlerini menülerin üzerine yazın

29- masaların üzerini tıka basa doldurmanıza gerek yok. zarif bir peçete ve menü olduğu sürece daha fazlası için masraf yapmaya gerek kalmayacaktır.

30- kişiye özel davetiye yerine kartpostal yollamaya ne dersiniz7zazzle.com gibi sitelerde istediğinizi uygun fiyatara bulabilirsiniz.

31- makyaj eğitimi veren saygın yerlerden gelin makyajınızı yapmaları için yardım isteyebilirsiniz. hem öğrencilere tecrübe kazandıracak, hem de müşteri kazanmalarına yardım etmiş olacaksınız. ama düğün öncesi bir prova yapmayı da unutmayın.

32- bütçeniz konusunda organizatörlere karşı açık olun. organizatörler ne kadar para harcayabileceklerini bilirlerse, sizi zora sokmadan, bütçenize en uygun planı yapacaktır.

33-zoru oynayın,,. tabii, size organizatörlerin üzerine saldırmanızı söylemiyoruz ama kendinizi daha anlaşılabilir bir pozisyona koyabilirsiniz. birçok organizatör, basıa seçeneğiniz olduğunu düşündüğü sürece sizinle orta yolu bulmaya çalışacaklardır. o yüzden biraz nazın kimseye ararı olmaz!

34 – gizli harcamalara dikkat! kontratınızda pasta kesme gibi ek ücretlendirmelerin olup olmadığına dikkat edin. ayrıca düğün sonrası gecenin uzaması, mekânda oluşabilecek zararlar ve beklenmeyen misafirlerin yaratacağı masrafları da aklınızın bir kenarında tutun.

35- düğün videonuzu çekmesi için büyük şehirlerde değil de küçük şehirlerde çalışan kişileri seçin. bu seçim size daha ucuza mâl olacaktır.

36- kâğıt davetiye postaamak yerine, nişanlınıza kaydedeceğiniz şirin ve eğlenceli bir videoyu arkadaş arını a e-posta yoluya gönderebilirsiniz.

37-bayram tatillerinde düğün için istediğiniz mekânda yer bulmanız daha kolay. aklınızda olsun!

38- çiçek düzenlemesi yerine uzun şamdanlar kullanarak ortama hoş bir görüntü verebilirsiniz.

39- sabah da evlenebilirsiniz.. oluşturacağınız kahvaltı barıya büyük bir caterıng masrafından kurtuabilirsiniz

40 – gelinliğin bütçeyi sarsacak bir unsur olduğu gerçek! gelinlik yerine, beğendiğiniz bir elbiseyi terzinize götürüp onu gelinliğe dönüştürebilirsiniz. ortaya çıkan sonuca siz de inanamayacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ