2018 Tarz Gelinlik Modelleri

  • 23 Temmuz 2018
  • 5.277 kez görüntülendi.

Ünlü tasarımcılar 2018 yılında gösterişli modellere yer vermiştir. Tül ve ipekli kumaşların yoğun olduğu yeni sezon trendlerde prenses ve düz kesim gelinlik modelleri yer kaplamaktadır. Geçtiğimiz sezonda sık sık karşımıza çıkan çiçekli modeller bu senede tasarımcıların gözdesidir. Özellikle üç boyutlu çiçek detaylı gelinlikler kır düğünlerinin vazgeçilmezidir. Tül detaylı gelinlikler peri kızı hissi verdiği için tercih edilen modeller arasındadır.

İşlemeli Modeller
Daha çok gösterişi seven gelinlerin tercih ettiği gelinlik modelleri arasında yer alır. Bu modellerde inci, kristal boncuk, taş detayları kullanılmaktadır. İşlemenin zarafeti 2018 yılında da kendini göstermektedir.

Dantel Gelinlikler
Dantel gelinlikler yüzyıllardır tercih edilen koleksiyonlarda geniş yer tutan hakimiyete sahiptirler. Bu yılın tasarımcıları 2018 yılında da dantelden vazgeçmemişlerdir. Daha çok romantik tarzda gelinlerin vazgeçemediği modellerdir. Özellikle Fransız danteli en ilgi çeken türdedir.

Bu yılda geçen yıl olduğu gibi fiyonklu gelinlik modelleri altın çağını yaşamaktadır.2018 fiyonk büyük ve daha gösterişli kullanılmıştır. Tok kumaşlarda tercih edilir. Bazı tasarımcılar gelinliklere hareket katmak için tüy kullanmışlardı. Göz alıcı bir detay olarak 2018 gelinlik trendlerine damga vurmuştur. Her gelinin tercih dışı olan iddialı gelinler içinde transparan modeller tasarlanmıştır. Dikkat çekmek isteyen, farklı sitile sahip olan gelin adayları da transparanlık olayını kumaşın cinsine göre kendileri ayarlayabilirler.

Tasarımcıların 2018 yılında gelinliklere farklı boyut katmak istemesi, gelinlikler de renk detayını getirmiştir. Özellikle siyah renk kullanılmış kemer ve kuşak ayrıntıları gelinliklere eklenmiştir. Maskülen tarzı gelin adayları da unutulmamış onlar içinde tulum tarzı gelinlikler tasarlanmıştır. Kış düğünleri içinde tasarımcılar gelinlik modellerine pelerin detayı eklemişlerdir. Yalnız bu tip gelinliklerde duvak kullanılmamıştır. Kendini prenses gibi hissetmek isteyen gelin adayları için katlı etekler ve fırfır detayı uygulanmıştır.

Diğer Gelinlikler
Zarafet, farklılık özgünlük isteyen gelinlerde unutulmamış boho tarzı yaratılmıştır. Vücut detaylarını ortaya çıkaran balık modeli de 2018 gelinlik trendleri arasında yer alır. Boyu kısa olan gelinler için de bacak boyunu uzun gösteren A kesimli gelinlik modelleri tasarlanmıştır. Sadeliği isteyen gelinler içinde kısa gelinlikler tasarlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ