2018 Kordon Dantel Gelinlik Modelleri

  • 22 Temmuz 2018
  • 943 kez görüntülendi.

Yazın gelmesiyle bir nevi düğün sezonunu açılır. Her genç kızın hayalidir kuğu gibi bir gelin olmak. Ve genelde küçüklüğünden beri hayalini kurduğu bir gelinlik modeli vardır. Ama zaman içerisinde hayaldeki gelinlik modeli de değişkenlik göstermektedir. Gelinlik seçerken vücut yapısı düğünün nerede olacağı hazır dikim mi yoksa diktirmek mi öncelikle buna karar verilmesi gerekiyor.

Gelinlik Seçerken Beden Ölçüleri
Gelinlik modeli seçerken vücut tipine göre seçim yaparsanız uygun gelinliği bulmanız daha kolay olacaktır. Vücut tipini öğrenip ona uygun gelinlik seçtikten sonra her gelinlik üzerinizde şık duracaktır. Muhteşemliğe atacağınız ilk adım bunu belirleyerek başlayabilirsiniz.

Düğün Yeri
Gelinlik seçiminde mekanın önemi büyüktür. Örneğin; otel gibi ihtişamlı bir mekanda yapacaksanız eğer kabarık modeller kol yada yaka da dantel seçmenizde fayda var. Ama kır düğünü düşünüyorsanız eğer şifon kumaştan seçmek daha doğru olur.
Kır düğününde üst taraflarda yoğun şekilde dantel kullanılması iyi olur. Daha uzun kuyruğu olan bir gelinlik modeli seçip uzun kısmında dantel kumaş kullanmak çok güzel olur.
Daha otantik mekanlarda yapılan düğünlerde ise dantel kumaş daha yoğun ve sık kullanılarak oldukça asil bir görünüm olacaktır.

Tarz Gelinlik Modelleri
2018 yılında tercih edilen gelinlik modellerinden biri kordon dantel gelinlik modelidir. Gelinliğin genelinde kullanılabilen bu nazik kumaş yaz gelinlikleri için tercih edilir. Dekolte seven ve vücut ölçüleri uygun olan kadınların çok rahat seçebileceği bir gelinlik modelidir. Eğer kilo probleminiz var ise daha çok toparlayıcı modeller seçilmelidir. Uzun bir boya sahipseniz düz kordon dantel işlemeli derin bir sırt dekoltesi çok şık duracaktır.

Eğer düğününüz daha ağır bir konseptle gerçekleşecekse söyleyeceğim gelinlik modeli size uygundur. Dantel seven ve sırt dekoltesi isteyenlerin isteklerine yanıt verecek olan bu gelinlik modelinin en güzel tarafı da kolların uzun olması hoş durmaktadır. Tüm vücudu sarıp sadece sırtta oluşan dekolteyle hazırlanan gelinlerin göz kamaştırmaması imkansız.

Kordon dantel kumaş ince kumaştan tasarlandığından dolayı hareket kolaylığını ve salaş bir görünüm vereceği için baştan ayağa dantel gelinlik giymekten çekinmemelisiniz. Prensesler gibi bir gelin olmayı arzulayan klasik bir gelin olmayı düşleyen bu kumaşı tercih edebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ