2018 Kiğılı Damatlık Modelleri

  • 12 Haziran 2018
  • 797 kez görüntülendi.
2018 Kiğılı Damatlık Modelleri

Dünya genelindeki 40 ve Türkiye genelindeki 248 mağazasıyla erkek giyimde bir öncü olan Kiğılı, 1965 yılında üretime başladı. O günden bugüne damatlıklar, takım elbiseler, gömlekler gibi erkek giyiminin vazgeçilmez parçaları üzerine tasarımlar yapan markanın 2018 Kiğılı damatlık modelleri ise şöyle:

Mono Yaka Slim Fit Damatlıklar

Markanın öne çıkan renkleri olan lacivert, gri ve siyah takım üzerinde kullanılan renkler iken, gömlek tasarımlarında beyaz renk kullanan Kiğılı, mono yaka yani yakanın farklı iki renkteki kumaşların üst üste dikilerek tasarlandığı modelleri, slim fit yani vücut ölçülerine göre dikilmiş, vücudu saran kesimlerle tasarlıyor. Bu modellerde, papyon yerine geniş kravat kullanımını öne çıkaran marka, gayet klasik olan görünümü deri ayakkabılarla tamamlıyor. Kravat ve ceket yakası için kullanılan kumaşların desenli bir tasarıma sahip olduğu da gözlenirken, ceket mendili genellikle kravatla aynı renkte tasarlanıyor.

Şal Yaka Slim Fit Damatlıklar

Kiğılı 2018 damatlık modellerinde öne çıkan bir diğer tasarım ise yine vücudu saran, slim fit yapıdaki smokinlerin yaka kısmında şal görüntüsü oluşturacak şekilde modellendirilmesi. Genellikle papyonlarla kullanılan bu smokinler, smokin kısmının mat ve papyon ve mendil kısımlarında ise parlak kumaşlar kullanılarak tasarlanmasıyla podyuma çıkıyor. Yine lacivert, siyah ve gri gibi renklerin ön plana çıktığı modellerde; saks mavisi ve parlak mavi renkli kumaşların da kullanımı görülebilmekte.

Yelek – Papyon Takımları


Çok daha klasik bir görünüm isteyen damat adaylarına, smokinden ayrı olarak tercihler sunan Kiğılı; ceket ve papyon takımlarıyla da göz dolduruyor. Özellikle desenli ve parlak özellikli kumaşların kullanıldığı takımlar; düz smokinlerle kombin edilmesi gereken parçalar olmakta. Örneğin; siyah smokinle, koyu gri ve metalik detaylı yeleklerin giyilmesi gayet şık ve klasik bir görünüm oluşturmakta.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ