2018 3 Boyutlu Gelinlik Modelleri

  • 20 Temmuz 2018
  • 1.726 kez görüntülendi.

Gelinlik tercihi yıldan yıla farklılık gösterebilmektedir. Her sezon yenilenen gelinlik modelleri arasında dokulu gelinlikler oldukça dikkat çekici özelliklere sahiptir. 3 boyutlu olarak da ifade edilen bu gelinlikler 2018 yılına damgasını vurmuştur. Üst beden ya da etek uçlarında kullanılan üç boyutlu desenler ile farkınızı ortaya koyabilirsiniz. 2018 yılına damgasını vuran özellikle kelebek ve çiçek detaylarının hakim olduğu üç boyutlu gelinlikler ile sıradan bir gelin olmanın ötesine geçebilirsiniz.

3 Boyutlu Gelinlikler Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Gelinliklerde model olduğu kadar seçilen kumaşa da önem vermek gerekiyor. Özellikle üç boyutlu gelinlikleri tercih etmek isteyen gelin adayları için çok daha kabarık kumaşları seçmek doğru olacaktır. Kabarık kumaşlar üzerine işlenmiş olan motifler gelinliği daha çok ön plana çıkaracaktır. Piyasa içerisinde pek çok üç boyutlu gelinlik modeli olduğu iddia edilse de gerçek anlamda üç boyutlu bir gelinlik giyebilmek için seçilen kumaşın bu modellere uygun olması gerekiyor. İnce tül kumaşlar üzerine işlenmiş büyük motifler ile üç boyutlu gelinlikleri karıştırmamak önemlidir. Üç boyutlu gelinlik modellerindeki işlemeler oldukça zarif ve özenli yapılmalıdır. Burada modeli ön plana çıkaran ayırıcı özellik kumaşın kendisidir. Bu nedenle üç boyutlu gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken öncelikli kural doğru kumaş seçimi olmalıdır.

Kabarık Model Gelinlikler
Üç boyutlu bir gelinlik giymeyi tercih eden gelin adayları için kabarık ve A kesim modeller oldukça doğru bir tercih olacaktır. Gelinlikte sadeliğin ötesine geçmek isteyen kişiler için etek uçları ve üst bölgelerde yer alan motif detaylarına önem verilmelidir. Özellikle dilimli gelinlik modelleri 2018 yılına damgasını vurmaktadır. Dilimli ve kabarık gelinlik modellerini tercih eden gelin adaylarının üç boyutlu figürlere daha çok gelinliğin üst kesimlerinde yer vermesi doğru olacaktır. Üç boyutlu gelinliklerde zarifliği yakalayabilmek için daha çok tek alanda motif kullanmaya özen göstermek gerekir. Üst ve orta kısımlarda hafif çiçeklerin olduğu etek uçlarına doğru çiçeklerin sıklığının ve büyüklüğünün arttığı üç boyutlu gelinlikler ile gecenin göz kamaştıran yıldızı olabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ